Obroża
Obroża wykonana jest z podwójnej skóry blankowej o grubości 5 mm. Przeszyta jest ściegiem z nici syntetycznej. Okucia i nity z metalu - chromowane. Półkole spawane. Posiada możliwość regulacji za pomocą 7 dziurek.
Naturalne włosie końskie. Prane i czesane.
Włosie końskie
Naturalne włosie końskie. Prane i czesane.
Sprzedaż dotyczy 1 sztuki włosia.
Kolor jak na zdjęciu.
Długość ok. 70 cm
Obroża wykonana jest z podwójnej skóry blankowej o grubości 5 mm. Przeszyta jest ściegiem z nici syntetycznej. Okucia i nity z metalu - chromowane. Półkole spawane. Posiada możliwość regulacji za pomocą 7 dziurek.
Buty wykonane na podstawie znalezisk skandynawskich. Wykonane ze skóry bukatowej, wyprawy roślinno tłuszczowej o grubości ok. 2,5mm. Podeszwa z grubej skóry kruponowej ok. 5 mm. Buty szyte ręcznie woskowaną dratwą krytym ściegiem, w celu uniknięcie przecierania się szycia. Podeszwa buta zaimpregnowana woskiem pszczelim.
Torba jest wykonana z naturalnej skóry juchtowej. Szyta maszynowo. Posiada pasek nośny z możliwością regulacji za pomocą sprzączki i 10 dziurek.
Buty damskie, wykonane na podstawie znalezisk archeologicznych z terenów Europy Zachodniej. Wykonane z jednego kawałka, naturalnej skóry juchtowej, wyprawy roślinno tłuszczowej o grubości ok. 2,5mm.
Pasek skórzany jest wykonany z przebarwionej skóry blankowej grubości ok. 3 – 3,5mm. Pasek regulowany za pomocą 6 dziurek.
Pochewka do noża wykonana jest z naturalnej skóry blankowej, szyta ręcznie szpagatem, zaimpregnowanym woskiem. Po bokach pochewki wstawione są kliniki skórzane, które dają większą przestrzeń dla noża.
Pas przeznaczony do zakładania na biodrach w celu unieruchomienia rąk wzdłuż tułowia z regulowanym rozmieszczeniem usytuowania rąk.
Kołczan wykonany jest ze sztywnej skóry blankowej o grubości 2,5 – 3 mm. Góra i dno wzmocnione są podwójną skórą blankową. Na przodzie kołczanu umieszczono wzmocnienia z trzech pasków skóry przynitowanych nitami miedzianymi, które stanowią dodatkową ozdobę. Całość jest przeszyta ręcznie trokami skórzanymi.
Lamelka skórzana wykonana z grubych prostokątnych łusek blankowych 3,5 – 4 mm. Szyta grubym trokiem surowcowym, wyprawy historycznej. Oblamowana cienką dwoiną skórzaną, w celu zapobiegania rozplataniu się łusek. Naramienniki i przedłużenie lamelki wykonane z kółek kolczoch o średnicy 10mm, grubość drutu 0,2mm.
Obroża wykonana jest z podwójnej skóry blankowej, razem o grubości 4mm. Przeszyta jest ściegiem z nici syntetycznej. Okucia i nity z metalu - chromowane. Półkole spawane. Posiada możliwość regulacji za pomocą 6 dziurek.
Bransoleta wykonana jest z grubej skóry blankowej grubości 2-3 mm.Z rytowaną ręcznie ozdobną literą.Możliwość regulacji obwodu za pomocą troka.