Firma powstała w 1965r. w Kaliszu.  Jej założycielem był Władysław Machowicz, który tuż po drugiej wojnie światowej uczył się rymarstwa między innymi w słynnej powozowni Potockich w Łańcucie. 

W chwili obecnej właścicielem jest syn Mieczysław Machowicz - drugie pokolenie rymarskie w rodzinie, który rymarstwem zajmuje się  od 35 lat. Na przestrzeni ponad 55 lat istnienia firma zajmuje się wytwarzaniem bardzo wielu artykułów rymarskich. Począwszy od wszystkich możliwych rodzajów uprzęży konnych i artykułów jeździeckich poprzez szeroki asortyment toreb i galanterii skórzanej. Ważnym elementem działalności jest również współpraca z różnego rodzaju instytucjami kultury takimi jak muzea, teatry, wytwórnie filmowe i telewizja. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat w pracowni wykonano dla tych instytucji mnóstwo rekwizytów teatralnych i filmowych jak również wiele rekonstrukcji przedmiotów  historycznych.

Wszystkie wyroby są zgodne z normami europejskimi i wytwarzane według starych, tradycyjnych i sprawdzonych metod rymarskich.  Odpowiadają normom światowym a zastosowane surowce i materiały są najwyższej jakości, przez co mogą być eksportowane bez przeszkód do wszystkich krajów świata.  Za bardzo wysoką jakość wykonania

w 1995r. Pracownia Rymarska Machowicz zdobyła złoty medal Międzynarodowych Targów  Poznańskich za ekskluzywną uprząż chomątową angielską. 

 

W chwili obecnej firma jest skoncentrowana na wytwarzaniu ekskluzywnych wyrobów dla wymagających klientów indywidualnych chcących posiadać niepowtarzalne i niezawodne artykuły skórzane, które w niczym nie są podobne do wszechobecnych i masowych artykułów azjatyckich.

Szczególną dewizą firmy jest najwyższy poziom wykonania wyrobów, aby każdy klient był jak najbardziej zadowolony i przekonany, że dokonał właściwego wyboru, a produkt, który zakupił będzie mu służył przez długie lata i przyniesie pełnię satysfakcji, przez co chociaż w niewielkim stopniu przyczynimy się do ochrony naszej planety.

 


mistrz rymarski
Mieczysław Machowicz

 

Mieczysław Machowicz
Saczyn 53B, 62-872 Godziesze Małe
kom. +48 509 611 272
e-mail: machowicz@wp.pl

 

Numer konta bankowego (Alior Bank):

34 2490 0005 0000 4500 4659 7790